Projektowanie kawiarni – pomysły na wyjątkowe wnętrze

Projektowanie kawiarni - pomysł na wyjątkowe wnętrze

Jeśli niesiesz się z zamiarem założenia własnej kawiarni, ważną informacją jest fakt, że od kilku lat ten biznes staje się coraz bardziej popularny. Wiele osób otwiera kawiarenki, gdzie klienci nie tylko mogą wypić filiżankę dobrej jakościowo kawy, ale również spędzić miły czas w ciekawych wnętrzach. Dlatego, aby odnieść sukces, ważnym krokiem w całym przedsięwzięciu jest stworzenie odpowiedniego projektu kawiarni, który odpowie na potrzeby Twoich przyszłych klientów.

Pomysł

Jest to najważniejsza kwestia. Czy chcesz zaprojektować swoją kawiarnię w stylu retro? Co powiesz na styl industrialny, a może nowoczesny, czy też ekologiczny? Obecnie projekty kawiarni krążą wokół łączeniu cech poszczególnych stylów. Jeśli Twoim celem jest uzyskanie pięknych, klimatycznych wnętrz, warto podjąć współpracę z profesjonalnym architektem, który ma wiedzę oraz potrzebne umiejętności. Ponadto dekoratorzy wnętrz nie dbają jedynie o wizje, ale również ważne techniczne sprawy, oraz kwestie BHP.

Kawa i ciastko w wyjątkowo zaprojektowanej kawiarni

Akustyka

Jednym z ważniejszych elementów podczas projektowania wnętrz kawiarnianych jest stworzenie odpowiedniej akustyki pomieszczenia. Kawiarnia to miejsce publiczne, gdzie gromadzą się ludzie w celach towarzyskich. Nie będzie to nigdy miejsce ciche, jednak zbyt duży hałas spowoduje rozdrażnienie i zmęczenie pracowników oraz klientów. Dlatego trzeba pamiętać o zapewnieniu swoim klientom warunków do komfortowej, intymnej rozmowy.

Styl domowy

Jeśli zależy ci na luźnej i wygodniej atmosferze – to przede wszystkim styl domowy będzie dla Ciebie najbardziej odpowiedni. Twoi goście będą przychodzili nie tylko po to, aby napić się kawy, ale również by zrelaksować się i wypocząć. Aby uzyskać efekt przyjemnych, domowych wnętrz, postaw na jasne, słoneczne barwy ścian, kolorowy dodatki, miękkie sofy oraz fotele. Nie zapomnij również o codziennej, aktualnej prasie oraz możliwości przeczytania ciekawej pozycji literackiej.

Styl nowoczesny

Jest to przyjemne pomieszanie stylu domowego z industrialnym. Dominować będą w nim nowoczesne rozwiązania, takie jak metalowe konstrukcje. Dodanie szkła, drewna lub cegły w dodatkach, jak i elementach dekoracyjnych kawiarni, nada pomieszczeniu przytulnego charakteru.

Projekt nowoczesnej kawiarni
Projekt nowoczesnej kawiarni (źródło: Studio Loko Horeca)

Pamiętaj, że cokolwiek wybierzesz to właśnie design i ogólna estetyka ma niebagatelne znaczenie. Postaw nie tylko na dobrą kawę oraz oryginalne menu, ale również współpracę ze specjalistami, którzy zadbają o każdy szczegół Twojego biznesu i stworzą wspaniały projekt Twojej kawiarni. Nic tak nie cieszy, jak zadowoleni klienci oraz pierwsze miejsca w rankingach najlepszych miejscówek.