Krótka historia firmy Adidas

krotka-historia-firmy-adidas-1

Firma Adidas znana jest głównie ze swoich produktów obejmujących odzież, obuwie oraz rozmaite akcesoria sportowe oraz kosmetyki. Jednakże nie każdy wie, iż marka ta jest również jednym z najważniejszych sponsorów, który angażuje swój czas oraz środki w wiele projektów, które nie zawsze nastawione są na zysk.

Dzięki temu niejedna drużyna, zarówno w Niemczech jak i na całym świecie, była w stanie rozwijać swoje możliwości. Jednym z najważniejszych „klientów” Adidasa w tym zakresie jest amerykańska liga koszykówki, czyli NBA.

Bycie sponsorem tak dużej i aktywnej organizacji nie jest zadaniem łatwym, ale z drugiej strony sponsorowanie trafiło w ręce doświadczonego przedsiębiorstwa, które znane jest z doskonałego zarządzania swoimi zasobami. Firma jest w pełni świadoma, iż rozgrywki oglądane są przez miliony ludzi na całym świecie, dzięki czemu marka ma zapewnioną reklamę.

Dzięki niej zarówno buty Adidas jak cała reszta asortymentu posiadającego charakterystyczne logo firmy, cieszy się sporym powodzeniem wśród klientów, którzy chętnie zaopatrują się w te produkty. Rzecz jasna firma nie zapomina o swoich korzeniach, dlatego też od 1954 roku jest czołowym sponsorem narodowej drużyny Niemiec. Współpraca układa się idealnie, ku zadowoleniu obu stron i coraz częściej wspomina się, iż kontrakt trwający do 2018 roku będzie musiał być przedłużony, by Adidas nadal mógł się zajmować sponsoringiem niemieckich piłkarzy.