Jak rozplanować dom 3-4-pokojowy?

wiz3

Wielu młodych Polaków w pewnym momencie swojego życia staje przed problemem zakupu własnego lokum. Jedni decydują się na mieszkania, inni – na domy. Jedno jest pewne – kupując gniazdko, które posiada więcej niż 2 pokoje, musimy umiejętnie je rozplanować, by móc mieszkać praktycznie i przyjemnie.

Kiedy już wydzielimy w naszym nowym wymarzonym domu z ogródkiem na przedmieściach pomieszczenia typowe i zwyczajne – a więc kuchnię, łazienkę, salon oraz sypialnię – a pozostanie nam jeszcze jedno albo i nawet dwa wolne pomieszczenia, warto przemyśleć kwestię ich zagospodarowania i wziąć przy tym pod uwagę różne czynniki.

Z dziećmi? Problem rozwiązany!

Jeżeli posiadamy dzieci lub mamy zamiar posiadać je w niedalekiej przyszłości, dylemat związany z rozplanowaniem naszych pomieszczeń jakby się rozmywa. W takich wypadkach po prostu aranżujemy je na pokoje dziecięce, w których nasze pociechy będą czuły się bezpiecznie i „u siebie”.

Tutaj możesz zobaczyć ofertę wspaniałych domów w Baninie https://dommoichmarzen.eu/

Tworzenie pokoju dla dziecka nie jest jednak łatwym wyzwaniem. Należy umiejętnie zagospodarować wszystkie metry kwadratowe pomieszczenia – tak, by wydzielić maluchowi różne strefy. Jedna do spania, druga do nauki, trzecia do przechowywania a czwarta (i chyba najbardziej dla nich atrakcyjna) – do zabawy. W kwestiach typowo technicznych i dekoracyjnych, a także logistycznych warto wspomóc się radami specjalisty – dekoratora wnętrz lub architekta. Tego typu pomoc może okazać się bezcenna.

Bez dzieci? Różne warianty

Jeśli nie posiadamy dzieci i nie mamy zamiaru ich mieć, kwestia rozplanowania pustych pomieszczeń może być dość ciekawa. Mamy bowiem szerokie pole do popisu i możemy zrobić to, co nam się żywnie podoba. A możliwości jest kilka:

  • Biuro lub pracownia

Niektórzy z nas pracują w miejscach, które wymagają czasem wykonania kilku zadań zdalnie z domu. Bywa również i tak, że choroba uniemożliwia nam pojawienie się w pracy i musimy odpracować nasze godziny u siebie. Warto w takich momentach posiadać pokój, w którym będzie nam się pracowało komfortowo i nic nie rozproszy naszej uwagi. Do aranżacji domowych biur i pracowni wystarczy małe pomieszczenie. Postawimy w nim bowiem jedynie biurko, lampę, komputer oraz regał.

08p7F6z290f0z1U438W6x4a7n880k0a3

 

  • Domowy magazyn lub garderoba

Pomysł jak najbardziej praktyczny i odciążający z obowiązku przechowywania przeróżnych rzeczy inne nasze pomieszczenia. Dzięki takiemu zakątkowi, w którym zmieścimy nie tylko ubrania z minionych sezonów, buty, czy stare sprzęty, z których korzystamy raz na ruski rok, ale również odkurzacz czy narzędzia, będziemy mogli sobie pozwolić na bardziej efektowne urządzenie innych wnętrz naszego domu.

 

  • Salon gier

Kto z nas nie marzył nigdy o posiadaniu pokoju przeznaczonego wyłącznie do użytku rozrywkowego? Teraz jest to możliwe. Dzięki dodatkowemu pomieszczeniu w naszym domu możemy stworzyć nasz własny salon gier, w którym postawimy stół bilardowy, jednorękiego bandytę, powiesimy tarczę do rzutek, postawimy stół do gier planszowych oraz regał, na którym je poukładamy.