Jak pracuje headhunter?

headhunt-311354_1280

Termin „headhunting” można w dość prosty sposób przetłumaczyć na dość pejoratywnie brzmiące „łowca głów”. Wbrew pozorom, nie chodzi tutaj o osobę, która poluje na zbiegłych przestępców a na wysoko wykwalifikowanych specjalistów dla swoich zleceniodawców. Jednak w odróżnieniu od dobrze nam znanego pośrednictwa pracy, headhunter poszukuje swoich „ofiar” wśród osób już zatrudnionych. Jak wygląda praca takiej osoby? Przekonajmy się!

Na początek

Realizacja zlecenia od Klienta rozpoczyna się od prawdziwego banku wiedzy i danych, czyli portali społecznościowych i networkingowych. Dla wprawionego headhuntera są one jak prawdziwa żyła złota informacji i kontaktów. Wszystko, aby namierzyć danego kandydata, w celu wykonania pierwszego telefonu albo zorganizowania spotkania. Wymaga to jednak bardzo rozwiniętych umiejętności i wiedzy z tematów takich jak specyfika danej branży czy nawet zagadnienia z zakresu psychologii. Wszystko, aby wykazać się odpowiednim wyczuciem przy budowaniu relacji z daną osobą.

Nikt nic nie wie

Jak sami widzimy, headhunter jest osobą wysoce profesjonalną. Właśnie dlatego stawia on przede wszystkim na dyskretność. Zarówno firma, z której pozyskujemy pracownika, jak i sam kandydat, nie powinni do pewnego etapu wiedzieć o tym, dla kogo pracujemy, ba – że w ogóle pracujemy! Dowodem może być to, że kandydat na pierwszej rozmowie z łowcą głów, nawet nie dowie się o tym, na zlecenie kogo pozyskujemy pracowników. Działa to także w relacjach na linii zleceniobiorca – zleceniodawca! Jak to możliwe? Otóż przedsiębiorca szukający specjalistów otrzyma listę aplikacji potencjalnych kandydatów, bez które danych umożliwiłyby ich identyfikację.

Jeśli poszukujesz Headhuntera to zgłoś się do https://lobohr.pl/panel-klienta/

Podsumowanie

Praktycznie każdy przedsiębiorca zdaje sobie sprawę z tego, że jego konkurencja nigdy nie śpi i stale stara się być krok przed nami. Właśnie dlatego tak ważne jest posiadanie w swoich szeregach wysokiej klasy specjalistów. Jednym ze sposobów na ich pozyskanie może być właśnie headhunting! Należy jednak pamiętać, że nie tylko my korzystamy z ich usług!