Buty sportowe – warto w nie zainwestować

buty-sportowe-warto-w-nie-zainwestowac-1

Biorąc pod uwagę rosnąca konkurencje na praktycznie każdym rynku w Polsce nie dziwi, że buty Nike są tak mocno reklamowane zarówno w telewizji, gazetach jak i Internecie. Producent dobrze zdaje sobie sprawę, że bez kampanii marketingowych trudno będzie zwiększyć sprzedaż. Teraz gdy jest coraz cieplej jest dobry czas na zwiększenie sprzedaży butów sportowych.

Buty Nike są już od dłuższego czasu najbardziej rozpoznawalne na rynku i najbardziej popularne wśród młodzieży. Jednak trzeba ten trend cały czas utrzymywać. Wizerunek marki jaki wykreowali tzn. buty dla młodych, aktywnych ludzi sprawdzał się do tej pory bardzo dobrze. Muszą pamiętać jednak, że jest cała masa innych producentów, którzy również aspirują do tego aby być liderem rynku. Buty sportowe sprzedają się tak dobrze, ponieważ nie tylko przeprowadzono dobre kampanie reklamowe ale również zaoferowane dość wysokiej jakości towar.

Dużo ludzi kupuje je ponownie, ponieważ są wygodne oraz wytrzymałe. Inne marki nie powinny kopiować ruchów konkurencji a odznaczyć się jakimś unikalnym ruchem. Bo wiadomo, że wielu producentów chce wykreować taki produkt jak buty Nike ale powielanie schematów nie doprowadzi do niczego dobre bo, ponieważ rzadko się zdarza aby kopia przebiła oryginał. Łatwiej jest uderzyć w inny segment i do innej grupy ludzi. Wtedy można drastycznie zwiększyć sprzedaż. Można też oczywiście zastosować wojnę cenową ale zazwyczaj nie prowadzi to do wykreowania pozytywnego wizerunku marki a sprawia, że kojarzy się ona czymś gorszym.